13 Temmuz 2012 Cuma

İnternette video izleme keyfi

Günümüzde televizyon izleme oranı günden güne azalmaktadır ve bunun nedeni internetin bu kadar yaygınsıdır hatta her evde internet olduğundan, televizyon izlemek yerine; kişinin kendi ilgi alanlarına göre video izlemekte, böylece televizyonda seçme imkanı yokken, internette video izleyen bireyin böyle bir olay ile karşılaşması mümkün değildir. Video izlemek, televizyon izlemeye benzemez ve günümüzde sosyal paylaşım sitelerinin artması ile, ilginç, komik yada sportif alandaki videoların paylaşılmasında rekor bir artış görünmektedir.

Birbirinden ilginç videolar izlerken hem eğlenin hem de ilgi alanınıza göre video seçiminde bulunun. Ayrıca kendiniz video çekebilir, çektiğiniz videoları herkes izlesin diyorsanız, internet istesine tek tık ile yükleme yapabilirsiniz. Eğer film sektöründe uzmanlaşmak istiyorsanız, kısa metraj filmler yada günlük hayatta ilginç olayları çekerek internet sitemiz aracılığı ile herkese isletebilirsiniz. Eğitim videolarıda artık çok yaygındır ve özellikle bilgisayar alanında eğitimde eğitici videoların sayısı oldukça fazladır.

[] Örneğin, sql veri tabanı ile ilgili bir takım bilgileri bilgisayardan uygulamalı olarak göstermek istiyorsak, video çekimi buna bire birdir. Yani işin kısası, videolar sadece eğlence amaçlı değildir, eğitim videoların izleyen sayısı da, eğitim videoları çekenlerin sayısıda günden güne artmaktadır. Ders amaçlı video izle, izledikçe eğlen, eğlendikçe öğren. Video izlemenin birçok yolu vardır fakat nitelikli video paylaşım sitelerinin sayısı oldukça azdır fakat, bir video paylaşım sitesindesinden en büyük beklenti hiç kuşkusuz takılmadan video izleyebilmektir ki video izlerken en can sıkıcı durum videonun sürekli takılması olayıdır.

Takılmadan video izlerken, sorun sunucuda da olabilir, istemci yani sizde de olabilir, çünkü öncelikle kendi internet bağlantınıza bakmalısınız ve internet hızınızın yeteri kadar hızlı değilse ne yaparsanız yapın mutlaka video izlerken takılmalar meydana gelecektir. Eğer internet bağlantınız yeteri kadar hızlıysa, video izleken hala takılmalar meyadana geliyorsa, muhtemelen videonun çözünürlüğünden kaynaklanmatadır. Video izlediğiniz sunucunun hızını da göz önünde bulundurmalısınız ve sunucunun hızının yavaş olması takılmada video izlemenizi engelleyecektir.

[] Amatör müzik grupları genellikle şarkı söylerken video çekerler ve bu çekilen videoları internet sitesine yükleyerek herkesin izlemesini sağlayabilmektedirler. Günümüzde hemen her yaştaki insanlar büyük bir keyifle video izler ve büyük bir keyifle izlemesinin tek sebebi izleyeceği videolaru kendisi seçmesidir. Hemen her alanda videolar bulunmakta ve video izlemekte yüklemekte artık çok kolay, çünkü fotoğraf makinelerinde bile video çekebilme özelliği vardır. Çağımız internet çağı ve sosyal paylaşım siteleri sayesinde fotoğraf çekebilmek çok popüler fakat yakın gelecekte fotograf çekmek monotonlaşacak yerini video çekinine bırakacaktır.

Ülkemizde internet hızının artması ve kota sorununun çözülmesi ile video izlemek artık yaşamın bir parçası haline gelmiştir. Kaçırdığınız dizileri, rahatça izleyebilmek için, 2 saatlik bir diziyi partlara ayırarak her part tek tek yükenir ve bu sayede sizde rahayça kaçırdığınız dizinin videolarını izleyebilirsiniz. Ayrıca izlemek istediğiniz filmleri yada izlemeye doyamadığınız filmleri partlara ayırarak video haline getirilmekte, kolay ve hızlı bir şekilde video izleyebilirsiniz.

[] Bir çok kişi videoyu eğlenmek, gülmek için izler ve bu tarzda çekilmiş sayısız video internet bulutunda mevcuttur. Fakat nitelikli komik videoları izlemek için, izleyen sayısı yada raiting sayısı size video hakkında ön bilgi verebilir. İzleyici sayısının çok olması o videonun izleyiciler açısından talep edilen video olduğu gösterir, raiting sayısının yüksek olması ise, videoyu izleyen kişilerin, o videoyu beğendiğini gösterir ki, video başlığı eğer sizin izlemek istediğiniz videoyu anlatıyorsa, muhtemelen aradığınız videoyu bulmuşsunuz demektir.

Yada sadece nitelikle video izlemek istiyorsanız, en çok izlenen videoları tek tık ile ulaşabilir, haftanın yada ayın en çok izlenen videolarını izleyebilirsiniz. Popüler videolar, genellikle komedi üzerine çekilmiş videolardır ve komedi videoları izlemek, kişiye anlık mutluluk verir, günlük hayatta insan ilişkilerinde daha başarılı bir konuma getirir. Dağcılık ile uğraşan bir kimse, dağcılık ile çekilmiş videoları izlerken büyük keyif alacaktır ve türkiye dağcılığı ile dünya dağcılığını video izleyerek kıyaslama imkanına erişebilirsiniz.

[] Futbol maçları 90 dakika sürer ve eğer maç birazda sıkıcıysa maçı izlemek artık işkence haline gelir, o maçın kısa videosunu izleyerek, hem sıkılmazsınız hem de sadece maç içerisinde yaşanan önemli anları görmüş olursunuz. Video izlemek bu yönü ile size zamandan tasarruf sağlar, ayrıca sevdiğiniz beğendiğiniz videoları arkadaşlarınıza mail yolu ile yada sosyal paylaşım siteleri üzerinden gönderebilirsiniz. Artık haber videoları izlerkende Türkiye’de nelerin olup bittiğini öğrenebilir, eğer gazete okumaktan sıkılıyorsanız, bu haber videoları sizin yardımınıza koşar.

Kamera şakaları hiç kuşkusuz en çok güldüğümüz, eğlendiğimiz videolardandır ve kamera şakaları bölümünden kolayca erişebilirsiniz. Ayrıca son yıllar oyun sektörüne yapılan yatırımlar sonucu, oyun videolarına da büyük ilgi gösterilmektedir ve oyun video izleyerek, o oyunun beklentilerinizi ne ölçüde karşılayacağının saptamasını yaprak, oyunu alıp almayacağınıza karar verebilirsiniz. Çocuklara da kendi yaşlarına uygun videoları izleyebilir ve genellikle çocuklara yönelik videolar, çizgi film videoları yada hayvanlar aleminden seçilmiş videolardır.

[] Video sektörünün gelişmesiyle birlikte birçok kişinin eğlence noktalarında işler ortaya koyabileceği durumların rahatlıkla sağlanabileceği durumlarla birlikte özelliklerle birlikte önceliklerin rahatlıklsa internet üzerinden izlenen< a href="http://www.videoizlesene.net" title="video">videoların kalitesinin gün geçtikçe artmasıyla doğru orantılı olarak ön planda değişim yaşamasının önceliklerle birlikte olması noktasında karşılıklı olarak izlenen filmlerin ve komik videoların insanların hayatında önceliklerle birlikte sığınak noktalarına gelmesi durumuyla karşılık bulabileceği önceliklerinde sınırlılıklarla birlikte gelişmesi önceliklidir.

[] İnternet üzerinden yıllar içerisinde video paylaşımının artmasıyla birlikte sürekli olarak insanların komik videoları web siteleri üzerinden izlemesinde oldukça fazla şekillerde sayının artmasıyla birlikte sürekli işlerin öncelikle birçok noktada belirli durumlarla birlikte web 2.0 gelişim serüvenine dahil olmasıyla birlikte gerekli koşulların sağlanabileceği durumlarla birlikte gerekli durumlarla birlikte sağlanan koşullarla birlikte önceliklerle oluşturulan konularla gereken videoların olabileceği noktaların oluşmasıyla birlikte çok fazla kişinin bu işlerden etkilendiğini söyleyebiliriz.

[] Yıllar içerisinde etkili şekilde gelişen sektörlerin başında gelen ve birçok kişi tarafından önceliklerle birlikte dayatılan noktalarda olması konularında önemli durumları görüşen kişilerin belirli noktalarda sürekli işlere dayatılan durumları düşünme noktasında olmasından dolayı önceliklerle birlikte karşılıklı verilen cevapların sürekliliği noktasında işlerin çoğu kişiden daha fazla şekilde alınabileceği durumlar videolarda izlenen kişilerin fenomen olmasıyla rahatlıkla açıklayabiliriz. Birçok noktada karşılıklı olarak yapılandırmacı etkilere dahil durumların düşünülmesinde önem vardır.

[] Etkili biçimde düşünüldüğü noktalarda insanların sürekli olarak düşündüğü durumların videolarda karşılarına çıkması internetin büyük bir pazar haline gelmesiyle açıklanabilir. Süreklilik durumlarında olmasının etkilerini düşünme noktasında internetin sürekli olarak gelişmesi durumlarıyla karşılıklı olabileceği noktalarda önceliklerin oluşumlarında videoların etkisinin çok fazla olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Süreç içerisinde çoğu kişinin bu tarzda yazılara göre dizayn edilmiş durumların oluşmasında sürekli olarak yapılandırmacı işlerin rahatlıkla oluşturulabileceği noktaların varlığından konuşabiliriz.

[] İnternetin sürekli olarak gelişim noktasında karşılıklı olarak belirtilen durumlarda öncelik noktasında belli olduğu durumlarla birlikte ön planda oluşan geniş noktalarında karşılık bulabileceği durumlarla birlikte özelliklere dayalı noktalarda karşılanan önceliklerle birlikte özel olarak internetteki nitelikli videoların yıllar içerisinde sürekli olarak insanların hayatında yer almaya başlamasıyla birlikte birçok kişi videolarda kendisini bulmaya çalışmasıyla birlikte sürekli olarak yapılandırılan işlerin önceliklerle birlikte ön planda olma noktasında karşılık bulabileceğini söylemeliyiz.

Yorum Gönder

Credits
Seo Hizmetleri