9 Temmuz 2012 Pazartesi

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Zemin Kaplama
Epoksi inşaat sektöründe, yapı malzemesi olarak sahip olduğu çok farklı fonksiyonlar dâhilinde kullanılan çok özel bir malzemedir. Aynı zamanda epoksi, boya veya reçine kıvamında karışımı hazırlandığında çok sert, çok dayanıklı bir malzemeye dönüşen kaliteli bir yapıştırıcıdır. Bu özelliği ile epoksi zemin üzerinde dökülür ve sertleşmesi beklenebilir. Epoksi zemin ile çok düz, çok sağlam bir zemin elde edilebilir. Epoksi zemin yer kaplaması olarak kullanmak için zemine dökülür ve kata yayılması beklenir. Donup sertleşen epoksi zemin sayesinde mükemmel sağlam ve düzgün bir zemin, yüzey elde edilmiş olur.

Bu yönüyle epoksi zemin kaplama ile elde edilen yüzeyle çok uzun yıllar, çok dayanıklı zemin özelliğini taşırlar. Çift solüsyon ile hazırlanan epoksi zemin kaplama ile sadece belirli yüzeyleri tamir etmekle, düzeltmekle kalmaz, tüm zemin epoksi zemin kaplama ile kaplanır.Epoksi kaplama ile özel polimer zemin kaplama yapılabilir. Epoksi kaplama özel polimer karıştırılıp pürüzlendirmeden, düzgün bir şekilde zemine kaplandığında cam kıvamında, sert ve düzgün zemin elde edilebilir.

Epoksi kaplama özel su yalıtımı sağlar. Sadece su yalıtımı değil, epoksi kaplama ile kaplanan çatlak yüzeyler, onarımı yapılan pürüzlü açıklıklar kapatılır. Dilerseniz kopan, ayrılan problemli yapılar da yapıştırılıp su yalıtımı sağlanabilir. Kolan ve kirişler, duvarlar üzerinde yüksek su yalıtımı kolaylıkla sağlanır. Epoksi kaplama ile kaplanan yüzeylerde bahsettiğimiz gibi çok kaliteli su yalıtımı elde edilir

Yorum Gönder

Credits
Seo Hizmetleri