17 Temmuz 2012 Salı

En Güzel Sue Oyunları

Çizgi filimler artık hiç şüphesiz ki günümüzdeki çocukların vazgeçilmezleri arasında. Hatta ve hatta ileri ki dönemlerde; büyüdüğümüzde de çizgi filimler, çizgi filim karakterleri vazgeçilmezimiz olabiliyor. Geçmiş yıllarda çizgi filimler genelde erkek çocuklarına hitap ederdi. Kaba bir hesapla 5 tane erkek çocuklarına hitap eden çizgi filim varsa 1 tane kız çocuklarına hitap eden çizgi filim olurdu desek yalan söylemiş olmayız herhalde. Tabii buna bağlı olarak da; çocuklarımızın vazgeçilmesi olan Flash oyunlarda da erkek çocuklarına hitap eden Flash oyunlar kız çocuklarına hitap eden Flash oyunlardan kat kat fazlaydı. Çünkü Flash oyun yapımcıları oyunlarındaki karakterleri seçerken popüler olan çizgi filim karakterlerini seçiyorlardı. Tabii durum böyle olunca ne kadar erkeklere hitap eden çizgi filim o kadar erkeklere hitap eden Flash oyun oluyordu.

Fakat son zamanlarda kız çocuklarımıza hitap eden çizgi filim, çizgi filim karakteri sayısı erkek çocuklarına hitap eden çizgi filim, çizgi filim karakteri sayısına nerdeyse ulaştı. Hatta aynı sayıda desek yeridir. Belki ilerde kız çocuklarına hitap eden çizgi filimler erkeklere hitap eden çizgi filim sayısını geçer kim bilir. İşte durum böyle olunca sonra zamanlarda Flash oyun siteleri; kız çocuklarının sevdiği çizgi filim karakterleriyle ilgili Flash oyun koymaya başladılar.Örneğin;sue oyunları.Bu sevindirici bir durum çünkü: artık günümüzde yapılan araştırmalar göstermiştir ki Flash oyunlar çocukların ruhsal ve zihinsel gelişimine çok büyük bir katkı sağlıyor hayal güçlerini güçlendirerek yaratıcılıklarını geliştiriyor. Oysa bizim toplumumuzda ebeveynler oyun oynamayı gereksiz bir işlev gibi görürler. Tabii biz çocuklar günün 24 saati sürekli olarak bilgisayar başında durup; oyun oynasın demiyoruz. Ama şunları da unutmamalarını istiyoruz: yapılan araştırmalar göstermiştir ki Flash oyunlar sayesinde çocuklar zihinsel pratiklik kazanırlar, çocuk oynadığı oyunda bazı ahlaki kavramları öğrenebilir.Mesela Sue Oyunu oynayan bir çocuğu düşünelim. bir hırsızı kovalayan bir polis oyununu oynayan çocuk hırsızlığın kötü bir şey olduğunu, hırsızlık yapınca hapisse atılacağını, hırsızın başına neler geldiğini görür ve böylece çocuk hırsızlığın ne kadar kötü bir şey olduğunu anlar.
Yukarıda kız çocuklarına hitap eden çizgi karakterleri son zamanlarda arttığını söylemiştik. Bunlardan bazıları Star Sue, Winx Clup, Winx Stella. Kız çocukları özellikle sue ve Stella çizgi karakterini çok seviyorlar. Ne kadar şanslıyız ki bu durum farkında olan bir web sitesi sırf kız çocukları için bir Flash oyun sitesi açtı. Sitenin adı sueoyunlari.tv.tr. Çok şanslıyız dedim çünkü: kız çocuklarının sevdiği çizgi karakterleri Flash oyun platformuna taşımak gerçekten güzel bir şey. Uzmanların dediğine göre çocuklar sevdiği çizgi filim kahramanını örnek alırlar.Sue oyunlarında olduğu gibi kötülerle savaşan Sue karakterini veya Stella karakterini oynayan kız çocuklarının kişisel gelişmeleri artar ve çocuğun bilinçaltına kötülerle mücadele etmek gerektiği kötü olmamak gerektiği yerleşir. sue oyunu oynayan bir çocuğun hırsızlığa yeltenmesi imkansızdır.Star sue oyunları çocuğun iyi ile kötüyü ayırt etmesini ve star sue oyunları çocuğunuzun sağlam bir karakter sahibi olmasında etkili olmakla beraber star sue oyununu oynayan bir çocuğun ailesine karşı daha olumlu davrandığını görebilirsiniz. İşte bu durumu hakkıyla yapan ender sitelerden bir tanesi de sueoyunlari.tv.tr. Sue oyunları konusunda bir hayli yol almış bir site.Sue Oyunu hakkında her türlü dökümanı bulabileceğiniz bir site olup güzel vakit geçirmenizi sağlar.
Sue oyunu, kız çocukları için hem eğitici hem de bilgi bakımından zengin ediyor. sue oyunları tamamen yararlı olup herhangi kötü örnek oluşturmamaktadır. Sue oyunu genelde kız çocuklar oynar. Sue oyunu tamamen eğiticidir. Sue oyun’unun giriş sitesi sueoyunlari.tv.tr ’dir. Hemen sue oyunları ile tanışın. Sue oyunları ile zaman nasıl geçti diye soracaksınız.

sueoyunlari.tv.tr web oyun sitesi tamamen kız çocukları için özel olarak tasarlandı. Birbirinden güzel oyunlar özenle seçilerek koyuldu özellikle star sue oyunları konusunda kendini aşmış durumda. Öncelikle sitenin amacı laf olsun site oyunla dolsun mantığı değildir. Çocuklarımız hem eğlensinler hem de aynı zamanda eğlenirken de bir şeyler öğrensinler, zihinsel gelişimlerini arttırsınlar istedik. Bu yüzden siteye koyulacak oyunlar dikkatle incelendikten sonra siteye konulmuştur. Sitede her kız çocuğu kendi sevdiği oyunları kolayca bulabilsin diye oyunlar belli kategorilere ayrılarak konulmuştur. Ve toplamda 20 farklı kategori bulunmaktadır. İleride daha farklı kategorilerde yepyeni oyunlar eklenecektir. Eğer siz de çocuğunuzun eğlenirken de bir şeyler öğrenmesini istiyorsanız haydi durmayın hemen www.sueoyunlari.tv.tr adresini tıklayın.

Yorum Gönder

Credits
Seo Hizmetleri