13 Temmuz 2012 Cuma

En Güzel İki Kişilik Flash Oyun Sitesi

Şöyle kısaca bir geriye gidelim isterseniz. İnsanlık tarihine baktığımızda insanlar hep birlikte yaşamışlardır. Bu durumun belli başlı nedenleri vardır. Mesela düzenli yaşamak bunlardan bir tanesidir. Birlikte yaptığımız işler daha zevkli ve daha güçlü olabilir. Bilmem hatırlar mısınız 1980 li yıllarda televizyona bağladığımız dikdörtgen şeklinde ev telefonu büyüklüğünde bir oyun konsolumuz yani bir oyun cihazımız vardı. Şimdi bu söylediklerimi okuyanlardan bazıları hangi oyun konsolundan bahsettiği mi anladırlar ama bazıları anlamayıp acaba nedir bu oyun konsolu diye meraklandılar. Meraklananları biraz daha bekleteceğim. Günümüzdeki gençler tabii bu oyun cihazdan bir haberler. Günümüz gençlerinin pek çoğu oyun tarihinin Microsoft ile başlayıp Sony ile devam ettiğini sanırlar. Bu bilgi kısmen doğrudur. Kısmen dedim çünkü Sony ve Microsoft oyun dünyasına çok büyük katkılar sağlamışlardır ve halada günümüzde bu katkılarını devam ettirmektedirler. Bu gençlerimizin yanlış bildikleri şey ise oyun tarihinin anası diye tabir edebileceğimiz oyun konsolu cihazı; Atari isimli bir 2 kişilik oyun teknoloji dâhisinin ürettiği ‘’Ataridir’’ yani 2 kişilik oyun oynanabilen cihazlardan biri. Bu cihazı bilip de yukarıda bahsettiğim zaman hatırlayamayanların yüzlerindeki oluşan tebessümü tahmin edebiliyorum.
Bu atari oyun cihazının en güzel özelliği de iki kişilik oyunların bol bol olmasıydı. Ben hatırlarım; kardeşimle sürekli olarak tank, iki kişilik oyunlar araba yarışı, maç gibi iki kişilikli oyunlar oynardık. Çok az tek kişilik oyunlar oynamışlığım vardır. Sürekli 2 kişilik oyun oynardık. Genelde kardeşimle iki kişilik oyun oynamamın sebebi bazen onu yenme istedi bazen de güçlerimizi, yeteneklerimizi birleştirip oynadığımız oyunda amansız bir mücadeleye girmekti. Şimdi şöyle bakıyorum da artık günümüz gençleri daha çok tek kişilik oyun oynuyorlar. Zaten dünyada da ‘ben’ e doğru bir gidiş var; artık insanlar birbirleriyle vakit geçirmek yerine kendileriyle vakit geçirmeyi tercih ediyorlar. Oysa yukarıda bahsetmiştim. Şöyle bir insanlık tarihine baktığımızda insanlar hep birlikte yaşamışlar 2 kişilik oyun oynamışlar, birlikte bir şeyler yapmışlar.
Düşünsenize kardeşinizle atari oyun konsolun da veya da bir bilgisayar oyunun da birlikte iki kişilik oyun oynuyorsunuz ve birlikte aynı şeyle mücadele ediyorsunuz yani 2 kişilik oyun oynuyorsunuz. Ve birinizin hatası yüzünden oyunu kaybediyorsunuz. Sonra aranızda ufak bir tartışma çıkıyor. Yok, işte ‘’sen daha iyi biliyorsun yok, ben senden daha iyi biliyorum, orayı geçmen için şöyle yapman lazım’’ gibi muhabbetler çıkıyor aranızda. Ve ikinizde hırslanıyorsunuz. Biraz önce yenildiğiniz oyunu tekrar başlıyorsunuz ve kardeşinizin o lafına istinaden daha dikkatli 2 kişilik oyunları oynayıp başarıyla bitiriyorsunuz. Ve oyunu birlikte; başarıyla bitirmenin haklı mutluluğunu yaşıyorsunuz. Bundan daha güzel bir şey var mı? Ama oysa her hangi bir oyunu tek başınıza oynadığınızı düşünün; oyunda başarısız olunca kendi kendinize kızacaksınız, hatta ve hatta gözden kaçırdığınız bir şey olduğu için; o bölümü hiç geçemeyip sinirden; tabir yerindeyse öleceksiniz. Ondan dolayı en güzeli 2 kişilik oyundur. Çünkü 2 kişi oynayınca daha dikkatli ve avantajlı oynarsınız.
Biraz öncede dediğim gibi insanlar artık birbirlerinden kopuyor, uzaklaşıyor. Hal böyle olunca piyasadaki pek çok oyunda tek kişilik olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Hatta Flash oyunlarda iki kişilik oyunların sayısı oldukça az. Aynı şekilde 2 kişilik oyun kategorisi bulunan Flash oyun sitesi de oldukça ender. İki kişilik oyun kategorisi bulunan bu ender sitelerden biriside hiç şüphesiz ‘’2kisilikoyunlar.tv.tr’’. 2kisilikoyunlar.tv.tr sitesinde yarış oyunlarından dövüş oyunlarına, futbol oyunlarından iki kişilik silah oyunlarına, iki kişilik oyun beceri oyunlarından iki kişilik tank oyunlarına; birçok iki kişilik oyun kategorisi sizleri bekliyor. Üstelik her gün onlarca yeni oyun ekleniyor. Haydi, sende kardeşinle, arkadaşında, ailenle hatta dedenle iki kişilik oyun oynamanın ayrıcalığını yaşamak istiyorsan hiç vakit kaybetmeden 2kisilikoyunlar.tv.tr Flash oyun sitesine.

Yorum Gönder

Credits
Seo Hizmetleri