14 Temmuz 2012 Cumartesi

En Güzel Barbie Flash Oyun Sitesi

oyunları kelimesi uzun yıllardan beri kız çocuklarıyla adı özdeşleşmiş durumda. Ve görünüşe bakılırsa daha çok uzun yıllar Barbie ismiyle kız çocuklar özdeşleşecek. Öyle aman alt tarafı bir oyuncak bebek demeyin. Küçük kız çocuklarının vazgeçilmezleri arasında Barbie bebekler. Sizlere ilk önce Barbie’nin kısaca geçmişinden bahsedelim. Ne zaman piyasaya çıktı, kim çıkardı, kaç milyon sattı… Bunlar hakkında birazcık bilgi verelim.
Barbie piyasaya ilk 1959 yılında çıktı. Tabii pek çok şeyde olduğu gibi Barbie de ilk çıktığı zamanlar hemen tutulmamış; hatta çok komik satış rakamlarına sahipmiş ilk çıktığı zamanlar. Peki, efendim kimmiş bu Barbie’yi ilk bulan piyasaya çıkartan diye aklınızdan sorabilirsiniz. Hemen cevaplayalım. Barbie’yi ilk bulan bir Amerikalı. İsmi Ruth Handler adında bir bayan. Üstelik Barbie oyuncağının çıkış öyküsü de bir hayli ilginç. Kısaca bundan da bahsedelim. Ruth Handler in küçük bir kızı vardır Bayan Ruth Handler kızının ve arkadaşlarının büyük, yetişkin kadın bebeklerle oynamayı normal küçük bebeklerle oynamaktan daha çok sevdiklerini fark eder. O sıralarda da yetişkin bebekler plastik malzemeden değil de karton malzemesinde yapılıyordu ve haliyle kartondan yapılan bebekleri kızı hemen bozabiliyordu. Bunun üzerine Barbara Handler’ in annesi Ruther Handler Mattel adlı oyuncak şirketine; kedisinin tasarladığı 3 boyutlu, gerçeğe çok yakın plastikten yapılacak bir oyuncak bebek teklifi verdi. Mattel şirketindeki çalışanların ve yöneticilerinin tamamı erkek olmasından mıdır bilinmez iş kadını Ruther Handler in bu teklifini alaya alıp kabul etmediler. Bu durum karşısında üzülen anne amacından vaz geçmeyip bu iş için Almanya ya gitti. Oradaki bebekleri inceleyen Bayan Ruther Lilli adlı bebeklerden bolca aldı ve doğru Amerika ya gitti. Günlerde kafasında kurduğu tasarımları kendi imkânlarıyla Almanya’dan aldığı Lille adlı bebeğe uyguladı ve hatta kıyafetler için özel bir terzi tuttu. Ve nihayet her şey hazırdı. Kıyafetiyle yüz hatlarıyla ayakkabılarıyla barbi e bebek hazırdı. Şimdi yapması gereken yetişkin bebek üretimi için gidip reddedildiği şirkete tekrar gitmek ve zaten elinde hazır olarak tasarlanmış, kıyafetleri ayarlanmış Barbie bebeğin seri üretimi için şirketin yöneticilerini ikna etmekti. Ve öylede oldu. Şirketin yöneticileri Bayan Ruther in ısrarları karşısında daha fazla duramadılar ve oyuncak bebeğin seri üretimine geçtiler. Yukarıda da bahsetmiştim Barbie bebek ilk çıktığı yıllar pek rağbet görmedi. Daha sonraları Mattel oyuncak şirketi barbie oyuncak bebeği yavaş yavaş geliştirmeye başladı. Öyle ki her sene başka bir elbiseyle başka bir saç tarzıyla piyasaya sürüldü. Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte 1990lı yıllarda ‘Ne zaman yeterli giyişimiz olacak’ şeklinde cümleler kurabilen Barbie bebekler piyasaya çıktı. Buna karşılıkta Barbie bebekler 1992 yılında satışlarda patlama yaptı ve tüm dünyaya duyulmaya başladı. Şirkette şuan başlarında bir psikoloğun bulunduğu 40 kişilik bir ekip var. Her yıl çocukların isteklerini saptamaya çalışıyorlar.

Barbie oyunları sayfamız ile, kız çocuklarının çok sevdiği ve ellerinden oyuncaklarını düşürmediği Barbie'ye ait en güzel barbie oyunları ücretsiz olarak web sitemizden oynayabilirsiniz. Hepiniz biliyoruz; artık zamane çocukları bilgisayar başında da özellikle yaz tatillerinde epeyce vakit geçiriyorlar. Özellikle kız çocukların en sevdiği oyunlardan birisi barbi oyunları. Kız çocukların kahramanı haline gelmiş barbie oyunlarını sitemizde bulabilirsiniz. barbie oyunları oynanabilirlik açısından çok güzel ve çok zevklidir. Barbie adına kısaca barbi’de diyebiliriz. Barbi oyunlarına erişmek için barbieoyunlari.tv.tr adlı Flash Barbie oyun sitesi kız çocukları için yaz tatillerini, boş vakitlerini daha keyifli daha güzel bir şekilde geçirsinler diye Barbie oyunları, Winx oyunları Stella oyunları, Sue gibi kız çocuklarının sevdiği karakterlerle ilgili Flash oyunları tek bir adres altında topladı. Üstelik sadece kız çocuklarına özel olarak tasarlanmış, böylesine muhteşem site yok denecek kadar az. Ayrıca hiçbir yerde bulamayacağınız birbirinden güzel bir o kadarda eğlenceli onlarca oyun günden güne siteye eklenmekte. Sizde çocuğunuzun, torununuzun tatilde güzel bir vakit geçirmesini istiyorsanız barbieoyunlari.tv.tr adlı Flash oyun sitesi tam aradığınız site!

Yorum Gönder

Credits
Seo Hizmetleri