13 Haziran 2012 Çarşamba

Yeni Oyun Oynama Sitesi


Oldukça büyük bir pastanın pay edildiği oyun sektörü, bünyesinde yüzlerce hatta binlerce internet sitesini barındırır. Bu sitelerde var olan binlerce oyunun sayısını da hesaba kattığımız zaman, küçük çocukların yeni oyunlar oynaması   için ne kadar geniş bir yelpazeye sahip olduklarını anlayabiliriz. Peki çocuklar hangi oyun sitesinde vakit geçirmeli, hangi oyunları oynamalı ve hepsinden önemlisi ne kadar oyun oynamalı? Bu soruların cevaplarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Geleceğimizin varisleri konumunda sayabileceğimiz çocuklar, mutlaka oyun oynayarak stres atmalı ve geleceğe hazırlanmalıdır. Bunun için arkadaşlarıyla oyun oynaması, oyuncaklarını paylaşarak sosyalleşmesi ve kendini ifade edebilmesi mutlak gereklilik arz eder. Ancak günümüz çocukları bu gibi imkanlardan pek yararlanamayarak apartman daireleri içerisinde hapsedilmiş olduklarından, oyun oynama ihtiyaçlarını internet siteleri üzerinden gidermek istemeleri gayet normal karşılanmalıdır. Yine bu noktada ebeveynler çocuklarını yalnız bırakmamalı, hangi oyunu oynayacaklarına birlikte karar vermelidirler.

Birbirinden farklı kategorilerde bulunan oyunları seçerken, çocukların çizgi film izledikleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Örnek vermek gerekirse oyunlar çocukların ilgisini çeken en önemli oyun kategorileri arasında yer alırken, kız çocukları için ideal olan yeni kız oyunları  da tercih edilmelidir. Bu gibi örnekler çoğaltılabilir, fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken şey; çocukların şiddet ve kan gibi olumsuz öğeleri bünyesinde barındıran oyunlardan uzak durmalarıdır.

Oyun oynayan çocuğun bilgisayara oyun indirmesi, kotalı internet kullanan evlerde ciddi fatura kabarıklığına sebebiyet verebilir. Bu yüzden çocuklar hiçbir indirme işlemi yapmadan oyun oynayabildikleri flash oyun sitelerini ziyaret etmeli ve bu sitelerde vakit geçirmelidir. Bu siteler çocuklar için hazırlanmış içerikleri ve tasarımlarıyla tercih sebebi oldukları gibi, çocukların zeka gelişimlerini sağlayacak zeka oyunlarına da yer vermeleri gibi sebeplerden dolayı mutlaka ziyaret edilmelidir.

Yorum Gönder

Credits
Seo Hizmetleri