15 Haziran 2012 Cuma

Umre Turları ile Umreye Gidenlerin Bile Bilmediği Sırlar

umre hac
Umre Turları ve Hac Programları düzenleyen bir firmaya hizmet vermeye başlayalı bir hayli oldu. Bu güzide Umre Firmasına 6 tane web tasarımı yaptık. Bu web siteleri Ucuz Umre Turları, Ekonomik Umre Turları, Umre Turları, Umre Hac, Umre Fiyatları, Umre Organizasyonu konularına yönelik alınan alan adları üzerlerine kuruldu. Bu web tasarım çalışmalarını yaparken Umreye gitmek nasip olmadığı halde henüz bu faniye, gidenlerin bile bir çoğunun bilmediği ve bir çok umre firmasının es geçtiği bazı özel sırlara vakıf olduk. Umre turunu bizatihi yaşamış kadar da memnun olduk.

Bu Umre ile ilgili gizli kalmış sırlardan bazılarını, siz sevgili mubarek beldelerin aşıklarına izah etmeye çalışayım.

Birinci mevzu Umrenin süresi ile ilgili. Umrenin makbul olması için Kabe-i Şerifte yapacağınız tavaf sayısının kaç olması gerektiğini ve Medineyi Münevverede, yani toma olarak gerçektir, cennetin bahçelerinde kaç vakit namaz kılmanız gerektiğini bilmeniz ve bu miktarları yerine getirmeniz gerekmektedir. Kabe-i Şerifi 50 Tavaf yaparak ziyaretinizin makbullüğü ve af edilmeniz için gerekli süre ayrıca Cennetin Bahçesinde kılacağınız 40 vakit namazı 15 güne sığdırmak diğer ziyaretgahlarla birlikte mümkün değildir. 40 vakit namaz zaten 8 güne tekabul etmektedir. Makbul bir umre 21 günden aşağıya olması pek zor görünmektedir.

İkinci mevzumuz Hazreti Meymune Annemezin Kabrinin ziyaretgah planlarında olmamasıdır. Efendimiz Sallallahu Aleyhi Vesselmin Eşlerinden Meymune annemizin kabri şerifi pek bir unutulmuş ziyaret edilmemektedir ki, bu mubareği umre ziyaretine dahil etmenin aslında umre firmalarına bir ek maaliyeti bulunmamaktadır yani umre turları fiyatlarını etkilememektedir. Az ziyaret edilen annemizi ziyaret etmeniz kanaatımızca size mutluluk verecektir, manevi dünyanıza katkılar sunmaya devam ediyoruz.

Üçüncü mevzumuz, Uhud, Hendek Muharebe alanları ve Şehitliklerin ziyaretleri bu konuyla ilgili bir çok umre firması, Umre Programına buraları dahil etmemektedir. Bir takım Umre firması buralara gitmenin yasak olduğunu ve bazı umre firmaları da buralara gitmenin çok maaliyetli olduğunu söylemektedir. Bu konuyu iyi araştırmanızı tavsiye ederim. Benim kulak misafiri olduğum nokta, buralara gitmenin aslında yasak olmadığı, yolu değiştirmenin umre firmasına ek bir maaliyet getireceği, ve bu maaliyetin buraya giderken her umrecinin cebinden sadece 15, 20 tl para alarak (belkide dolar da olabilir) karşılanabileceği yönünde idi. Sizce Allah için savaşan ve Şehit olan Sahabelerin, Ruhu Maneviyelerine Okuyacağınız Fatiha-yı Şeriflerin, Mubarek beldelerde, Kutsal Topraklarda yankılanması güzel olmaz mıydı?

Dördüncü mevzumuz, Umre ve Hac vazifelerini eda etmek isteyen bir Müslüman Kardeşimiz nasıl bir otelde kalacağını önceden bilmeyi haketmiyor mu? Burada şöyle bir tercih hakkınız var bunu iyi anlamanız yapacağınız ibadeti daha iyi idrak etmenizi sağlayacaktır. Kabe-i Şerife yakın oteller daha küçük ve daha eski, daha az konforlu. Buna rağmen biraz daha uzak lokasyonda beş yıldızlı dört yıldızlı umre otelleri ve hac otelleri bulunuyor. Ben düşünmek istemiyşorum ama hem uzak hem kötü konaklama imkanlarını size yanlış bilgiyle satan umre firmaları, hac organizassyonları olabilir. Buradaki püf noktası size verilen hizmeti harita ve kroki üzerinde net bir ölçekte sokakların ve insanların boyutları araba boyutları tam anlaşılır bir şekilde görmeniz gerekirse google maps, google haritaları üzerinde uydu fotoğrafları ile oluşan görüntüde bizzat gösterilmesini sağlamanızdır.

Eee artık yaz aylarındayız kimimiz Hacca gidecek, kimimiz Umreye, Önümüz de Ramazan. Biz hepinize Hayırlı Ramazan Umresi, Yaz Umresi Programları hatta ve hatta 2012 Hac Programı dahilindeki Hacılara Hayırlı Hac Yolculuğu diler, Allah- tealanın ibadetinizi kabul etmesini temenni ederiz.

Yorum Gönder

Credits
Seo Hizmetleri