15 Haziran 2012 Cuma

Daha Fazla Kas İçin Daha Fazla Protein

Multipower protein tozuProtein kasların yapı maddesidir. Kas gelişiminde daha çok kuvvet ağırlıklı antrenmanlar yapılır ve bu antrenmanlarda yeterli protein temin edilmesi şarttır. Antrenman sonrasında da kasların gelişimini devam ettirebimesi için protein alınması özellikle bu aşama çok önemlidir. Protein ihtiyacının hemen karşılanması gerekir. Multipower protein tozları vücutta çok çabuk işlevini yerine getirir. Mutipower protein tozu kullanmak bunun için çok Multipower amino asitmutlaka bir protein shake içilmelidir. Antrenman yapmadığınız günlerdede kasların toparlanması ve büyümesi için protein tozu gereklidir.
Egzersizlerde dayanıklılığı artırabilmek
önemlidir. Doğrudan antrenman sonrası


Egzersiz esnasında dayanıklı kalarak verimli bir çalışma yapabilmek için amino asitlere ihtiyaç vardır. protein ihtiyacını karşılayacak yeterlilikte bir protein tozu alınmadıysa vücut yoğun geçen bir antrenmanda kendi proteinlerini tüketecektir. Bu sporcunun preformansını düşürecek ve dayanıklılığını azaltacaktır. Temel beslenmeden alınacak protein, toplam enerji ihtiyacının ancak yüzde 15 i kadarını karşılar. Bu kadarlık bir ihtiyaç süt ürünleri az yağlı süt ve peynir,yağsız et tavuk eti idealdir,bakliyatlar ve yumurta ile giderilebilir. Karbonhidrat ve protein kaynaklı gıda takviyeleri yarışma sonrasındaki geri kazanım için daha çok gereklidir. Gıda takviyesi almak tüm performans harcayan sporcular için önemlidir.
Size diğer konularda açıklama yapmadan önce birçok sporcuda çok iyi sonuçlarını gördüğüm Multipower amino asit içeren sporcu gıdarından bahsedeyim. Multipower Toz Bcaa amino asit içerir birde Amino asit kategorisinden Multipower L Glutamine tavsiye edebilirim. Multipower amino asit kalitelidir ve sonuçları bakımından sizleri şaşırtabilir.
Protein Çeşitlerinin Farklı Etkileri


Süt proteini kazein ve artık ülkemizdede whey protein olarak bilinen peynir altı suyu proteinleri olarak iki grupta toplanır. Kazein içerikli protein tozunun özelliği, geç sindirildiği için uzun süreli olan protein ihtiyacını sağlar. Amino asit kaynağıyla birlikte alınırsa 7 saatlik bir sürede protein ihtiyacını karşılar. Gece yatmadan önce alınması uygundur. Whey protein içerikli protein tozları sindirimi çok çabuk olduğundan amino asitle birlikte alınırsa çok hızlı bir sürede protein ihtiyacına cevap verir.Buda kasların ihtiyacı olan proteini hızla almasını sağlayarak çok hızlı bir iyileşme sağlar. Whey protein , kazaine göre oldukça hızlı etki gösterir. Soya proteini de whey protein tozundan daha hızlı etki yapar. Yumurta proteininin metebolizmada özel bir rolü vardır . İçerisinde L-methionine , L-cysteine ve amino asit içerir. Yumurta proteini içerisinde az miktarda olsa amino asit oarnını artırır. Bu kadar açıklamadan sonra size tavsiye edeceğim gıda takviyesi tabiî ki kalitesini ve güvenilirliğini kanıtlamış multipower whey protein tozlarıdır. Ürün olarak tavsiye isterseniz multipower whey protein 100 sizin için ideal bir protein tozu olabilir.Yorum Gönder

Credits
Seo Hizmetleri